DOKTORUNUZA SORUNUZ

SOMON DNA

 

Somon DNA

 

Somon DNA, saf hyalüronik asit ve somon balığının DNA’sından oluşur. Ayrıca içeriğinde aminoasitler, vitaminler ve minareller bulunur. Bu zengin içeriği sayesinde cilt hücrelerini yenileyerek cildi gençleştirir.Halk arasında gençlik aşısı olarak bilinmektedir.

Somon DNA esas olarak zamanın olumsuz etkileriyle cildin kaybetmiş olduğu nemin yeniden kazandırılmasını sağlar. Böylece cilt sıkılaşır, canlanır, parlaklığı artar ve daha genç görünmeye başlar. Somon DNA tek başına uygulanabileceği gibi, botoks, dolgu, PRP, fraksiyonel lazer, altın iğne ve örümcek ağı gibi uygulamalarla kombine edilerek etkinliği daha da arttırılabilir.

 

Somon DNA hangi sorunları çözer?

  • Cilt kuruluğu
  • İnce kırışıklıklar ve sarkma
  • Ciltte matlaşma ve elastikiyet kaybı

 

Somon DNA nasıl uygulanır ?

  • Önce uygulamanın yapılacağı bölgeye anestezik krem sürülür ve 30 dakika bekletilir. Böylece uygulamanın ağrız bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.
  • Uygulama alanı antiseptik solüsyonla temizlenir.
  • Çok ince uçlu iğneler kullanılarak 1 cm aralıklarla tüm uygulama alanına somon DNA enjeksiyonu yapılır.
  • Uygulama tamamlandıktan sonra antibiyotik içeren krem sürülür.

 

Somon DNA kaç seans uygulanır ?

2 hafta aralıklarla 4 seans uygulanır. Gerekirse yılda 1 kez yapılacak uygulamalar ile tedavinin etkinliği sürdürülebilir.

 

Somon DNA nın etkisi ne zaman ortaya çıkar?

İlk seanstan sonra ciltte parlaklık, nem artışı gibi olumlu değişiklikler görülmeye başlar. Zamanla ciltteki ince kırışıklıklar azalır, cildin elastikiyeti artar.

 

Somon DNA uygulamasından ne kadar süre sonra günlük hayata dönülebilir?

Somon DNA uygulaması yaklaşık 15 dakika içinde tamamlanır. Uygulamadan hemen sonra günlük hayata dönülebilir.Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis