DOKTORUNUZA SORUNUZ

DR.BÜLENT BAĞCI'NIN BÜYÜK BAŞARISI

Uzm.Dr.Bülent Bağcı tarafından geliştirilen yeni göz altı ışık dolgusu tekniği, estetik alanında dünyanın en prestijli dergisi olan Plastic and Reconstructive Surgery Global Open tarafından yayınlanarak tıp literatürüne girdi...

Tıp literatüründe gözyaşı oluğu (tear trough) deformitesinin tedavisi amacıyla uygulanan birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Halk arasında göz altı ışık dolgusu olarak bilinen, hyalüronik asit dolgu uygulaması son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Ancak göz altı bölgesinin karmaşık anatomisi nedeniyle, göz altı ışık dolgusu uygulaması sırasında ve sonrasında bazı istenmeyen komplikasyonlar gelişebilmektedir.


Uzm. Dr. Bülent Bağcı'nın büyük başarısı!


Uzm.Dr.Bülent Bağcı tarafından geliştirilen bu yeni yöntem ile göz altı ışık dolgusu, alt göz kapağına anatomik komşuluğu olan preseptal alan içine yapılmaktadır.

Preseptal alan tamamen kapalı bir bölgedir ve içinden kan damarı ve sinir gibi oluşumlar geçmez. Bu nedenle göz altı ışık dolgusu için son derece güvenli bir bölgedir.

Preseptal alana yapılan dolgu uygulaması hem gözyaşı oluğunu başarılı bir şekilde tedavi eder, hem de damar ve sinir hasarı gibi komplikasyonlara yol açmaz.

Uzm.Dr.Bülent Bağcı tarafından geliştirilen teknik, bilimsel bir temele dayanan, yepyeni ve güvenilir bir yöntem olması nedeniyle Plastic and Reconstructive Surgery Global Open tarafından kabul edilerek yayınlanmaya değer bulunmuştur.

Geliştirdiğim bu yeni göz altı ışık dolgusu tekniğinin, estetik ve kozmetik uygulamalar konusunda uzmanlaşmış meslektaşlarımın başarılarına devrimsel bir katkı sunacağına inanıyorum. (Uzm.Dr.Bülent Bağcı)


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis