DOKTORUNUZA SORUNUZ

BADEM GÖZ DOLGUSU®

 

Badem Göz Dolgusu ® - Uzm. Dr. Bülent Bağcı

 

Badem Göz Dolgusu® Türk Patent Enstitüsü tarafından Uzm.Dr.Bülent Bağcı adına tescil edilmiş bir dolgu yöntemidir.

Göz çevresinde ortaya çıkan çökme ve sarkmalarmimik hareketleri ve zamanın yıpratıcı etkisiyle daha da belirginleşir. Göz çevresindeki bu sorunlar, zamanla bakışlarının donuklaşmasına, yüzün yaşlı, yorgun ve üzgün görünmesine neden olur. Badem Göz Dolgusu® yöntemiyle göz çevresindeki tüm bu sorunlar ameliyata gerek olmadan kolaylıkla tedavi edilebilir.

 

Badem Göz Dolgusu® yöntemiyle hangi sorunlar tedavi edilir?

  • Üst göz kapağının üzerindeki çukur görüntüsü
  • Kaşın kuyruk kısmında sarkma
  • Alt göz kapağının dış kısmında çökme


Üst göz kapağının üzerindeki çukur görüntüsü nasıl oluşur?

Gözün üst kısmında normalde olması gereken yağ yastıkçıklarının yaşlanma süreciyle hacim kaybına uğraması, bu bölgedeki çukur görüntüsünün ana nedenidir. Bu sorun yorgun bakışlara, yaşlı ve zayıf bir yüz ifadesinin oluşmasına neden olur. Badem Göz Dolgusu® bu sorunun ameliyatsız tedavisi için ideal bir yöntemdir

Kaşın orta ve kuyruk kısmındaki 2 farklı noktadan kanül ile girilerek çukur görüntüsünün olduğu alanlara dolgu enjeksiyonu yapılır.

Böylece bu bölgedeki hacim kaybının restorasyonu sağlanarak çukur görüntüsü ameliyatsız bir şekilde düzeltilir. Aynı uygulama diğer göz için de yapılarak uygulama tamamlanır.

 

Kaşın kuyruk kısmındaki sarkma nasıl oluşur?

Sarkma görüntüsü bakışların tazeliğini gölgeler. Bu bölgedeki yağ dokusunun kaybı, cildin elastikiyetini kaybetmesi ve kas tonusunun azalması sarkmaya yol açar. Sarkma görüntüsü bakışların tazeliğini gölgeler, yaşlı ve hüzünlü bir yüz ifadesine yol açar.

Badem Göz Dolgusu® ile kaşın kuyruk kısmının hemen altına dolgu enjeksiyonu yapılarak kaşın yükselmesi ve doğal konumuna dönmesi sağlanır. Sarkma görüntüsünün düzeltilmesiyle bakışların derinliği ve enerjisi artar.

 

Alt göz kapağının dış kısmındaki çökme nasıl oluşur?

Çökme görüntüsü, cilt altında bulunması gereken yağ yastıkçıklarının zamanla hacmini kaybetmesinden kaynaklanır. Badem Göz Dolgusu® ile bu bölgede hacim restorasyonu sağlanarak çökme görüntüsü düzeltilir.

Tüm bu uygulamaların öncesinde ince uçlu iğnelerle lokal anestezi yapılır. Böylece dolgu uygulaması sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Tüm dolgu enjeksiyonları kanül kullanılarak yapıldığı için uygulama sırasında ve sonrasında kanama, morluk ve ödem oluşmaz.

Badem Göz Dolgusu® ile ameliyata gerek duymadan, göz çevresinde belirgin bir gençleşme sağlanır. Herhangi bir kızarıklık, morluk olmaması nedeniyle hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz.


Badem Göz Dolgusu® Türk Patent Enstitüsü tarafından Uzm.Dr.Bülent Bağcı adına tescil edilmiş bir dolgu yöntemidir.


Ameliyatsız badem göz estetiği fiyatı uygulamayı yapan hekime, badem göz estetiği kalıcılığı dolgu ürününün kalitesine göre değişir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis