DOKTORUNUZA SORUNUZ

GÖZ ALTI DOLGUSU ÇEŞİTLERİ

GÖZ ALTI DOLGUSU

Göz altında bulunan yağ yastıkçıklarının (fat pad) hacmini kaybetmesine ve kemik yapısının erimesine bağlı olarak, göz altında çökme ve morluk ortaya çıkar. Bunun yanında, göz altı bölgesindeki cilt ve cilt altı destek dokusu çok incedir. Bu nedenle yaşlanma süreciyle ortaya çıkan kırışıklık, cilt kalitesinde azalma gibi sorunlar ilk olarak göz çevresinde görülür.

  • Klasik göz altı dolgu uygulaması ile bu bölgede hacim artışı sağlanarak göz altındaki çökme ve morluk düzeltilir.
  • Göz altı ışık dolgusu ise bu bölgedeki çökme alanının doldurulmasının yanında, içerdiği aminoasitler ve antioksidanların etkisiyle gözaltındaki cildin hücresel düzeyde yenilenmesi sağlayarak göz çevresindeki cilt kalitesinin artmasına yardımcı olur.

KLASİK GÖZ ALTI DOLGUSU

Göz altı dolgusu için genellikle klasik dolgular kullanılır. Klasik göz altı dolgularının içeriğinde akışkanlığı yüksek, hyalüronik asit bulunmaktadır. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olduğu için güvenle uygulanabilir.
Klasik göz altı dolgusu 1-1,5 yıl süreyle kalıcıdır. Göz altı bölgesi mimiklerden çok etkilenmeyen bir bölge olduğu için bu alana yapılan dolgunun kalıcılığı daha uzun süreli olmaktadır. Düzenli olarak göz altı dolgusu yaptıran kişilerde dolgunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Göz altı ışık dolgusu ise içinde hyalüronik asit, 8 aminoasit, 3 antioksidan, çinko, bakır, vitamin B6 bulunan, dolgu ve mezoterapi bileşimi olan bir üründür. Klasik dolgular gibi göz altında bulunan çökme alanının tedavisinde çok etkilidir. Ancak klasik dolgulardan farklı olarak hem cilt yüzeyine gelen ışığı çok daha fazla yansıtır, hem de içerdiği vitaminler ve aminoasitler sayesinde cildin nemlenmesini ve yenilenmesini sağlar. Böylece gözaltındaki cilt çok daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşur.

Göz altı ışık dolgusunun hacim arttırıcı etkisi içeriğinde bulunan hylüronik asitten kaynaklanır. Bu nedenle gözaltı ışık dolgusu 1-1,5 yıl süreyle etkinliğini korur. Düzenli olarak göz altı ışık dolgusu yapılması durumunda dolgunun kalıcılık süresinin uzamaktadır.Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

VİDEO