DOKTORUNUZA SORUNUZ

ÇENE DOLGUSU

 

Çene Dolgusu

 

Çene formunun yüz şekli ile olan uyumu yüzün total güzelliğine büyük katkı sağlar. Ancak genetik nedenler ve yaşlanma süreci çene ucunun ve çene hattının (jawline) ideal formundan uzaklaşmasına ve yüzün estetik orantılarının bozulmasına yol açar. Çene dolgusu ile tüm bu sorunlar ameliyatsız olarak düzeltilebilir.

 

Çene dolgusu ile hangi estetik sorunlar tedavi edilir?

 • Çene ucunun geride olması
 • Çene ucunun çok sivri olması
 • Çene ucunun çok geniş olması
 • Çene ucunda asimetri bulunması
 • Çene ucunda derin gamze bulunması
 • Çene hattının (jawline) belirginliğini kaybetmesi
 • Çene hattında (jawline) sarkma

Dr.Bülent Bağcı, dolgu alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle, estetik alanında dünyanın en prestijli bilimsel dergisi olan PRS Journal (USA) tarafından ödüle layık görülmüştür.


Çene dolgusunun yararı nedir?

 • Çene dolgusu çene hattını belirginleştirerek daha genç bir yüz görünümü sağlar.
 • Çene ucuna yapılan dolgu enjeksiyonu ile kadınlarda oval çene, erkeklerde geniş çene formu oluşturulur. Böylece yüze daha hoş bir ifade kazandırılır.
 • Çene ucu geride olan kişilerde çene dolgusu ile yüzün profil görüntüsü güzelleştirilir.
 • Çene ucundaki derin gamze çeneye erkeksi bir görüntü verir. Kadınlar için bu büyük bir sorundur. Çene dolgusu ile bu görüntü tamamen düzeltilir.

 

Çene dolgusu için hangi madde kullanılır?

En sık hyalüronik asit içeren dolgu ürünleri kullanılır.

 

Çene dolgusu nasıl yapılır?

 • İlk olarak çenedeki sorunun objektif olarak değerlendirilmesi için önden ve profilden fotoğraflarınız çekilir. Bu fotoğraflar değerlendirildikten sonra en güzel çene görüntüsünün oluşturulması için dolgu enjeksiyonu yapılacak alanlar tespit edilir ve uygulamaya geçilir.
 • Öncelikle ağrı hissinin azaltılması için anestezik krem sürülür veya iğne ile lokal anestezi yapılır.çene bölgesi antiseptik solüsyonla temizlenir. Daha sonra kanül adı verilen ucu sivri olmayan iğneler yardımıyla çenenin uygun olan bölgelerine dolgu enjeksiyonu yapılır. Böylece geride olan çene ucu ileriye taşınır. Sivri çene ucu daha oval hale getirilir. Çene hattının (jawline) belirginleştirilmesi sağlanır.
 • Dolgu uygulaması için ucu sivri olmayan kanül kullanımı morluk gelişmesini önler.

Ulusal Dermatokozmetoloji Derneği tarafından düzenlenen kongrede, Türkiye'nin en önemli Dermatoloji Uzmanlarına Uzm.Dr.Bülent Bağcı tarafından ÇENE DOLGUSU eğitimi verildi.


 

Çene dolgusu uygulaması kaç dakika sürer?

Uygulama öncesinde sürelen anestezik krem 30 dakika cilt üzerinde tutulur ve cildin uyuşturulması sağlanır. Dolgu enjeksiyonu 15 dakika içinde tamamlanır. Çene dolgusu yapıldıktan hemen sonra günlük hayata dönülür.

 

Çene dolgusu kaç seans yapılır?

Çene dolgusu tek seans yapılır. Gerekirse kontrol seansında ek dolgu yapılabilir ve bunun için hastadan ekstra ücret alınmaz.

 

Çene dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Çene dolgusu için kullanılan dolgu maddesinin kalitesine göre süre değişir. Genel olarak 1.5-2 yıl süreyle kalıcıdır. Biz kliniğimizde İsviçre’de üretilen dünyanın en iyi dolgu markasını kullanmaktayız.

 

Çene dolgusu herkese yapılır mı?

Çenesinde objektif kriterlere göre sorun olan herkese çene dolgusu yapılabilir. Genel olarak tüm dolgu uygulamalarının 18 yaşından büyük kişilere yapılması gerekir. Ancak 18 yaşından küçük olan ve çene görüntüsü nedeniyle sosyal olarak sorun yaşayan kişilere, anne ve babalarının yazılı onayı olması durumunda çene dolgusu yapılabilir.

 

Çene dolgusu fiyatı nedir?

İstanbul çene dolgusu fiyatları uygulamayı yapan hekime, kullanılan dolgunun kalitesine, türüne ve miktarına göre değişmektedir. Çene dolgusu ne kadar kalıcı ise fiyat da buna bağlı olarak artış göstermektedir.

 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis