DOKTORUNUZA SORUNUZ

BADEM GÖZ DOLGUSU®

 

Badem Göz Dolgusu ® - Uzm. Dr. Bülent Bağcı

 

Badem Göz Dolgusu® Türk Patent Enstitüsü tarafından Uzm.Dr.Bülent Bağcı adına tescil edilmiş bir dolgu yöntemidir.

Göz çevresinde ortaya çıkan çökme ve sarkmalar, mimik hareketleri ve zamanın yıpratıcı etkisiyle daha da belirginleşir. Göz çevresindeki bu sorunlar, zamanla bakışlarının donuklaşmasına, yüzün yaşlı, yorgun ve üzgün görünmesine neden olur.
Badem Göz Dolgusu® yöntemiyle göz çevresindeki tüm bu sorunlar ameliyata gerek olmadan kolaylıkla tedavi edilebilir.

 

Badem Göz Dolgusu® yöntemiyle hangi sorunlar tedavi edilir?

 • Üst göz kapağının üzerindeki çukur görüntüsü
 • Kaşın kuyruk kısmındaki sarkma
 • Alt göz kapağının dış kısmındaki çökme

 

 

Üst göz kapağının üzerindeki çukur görüntüsü nasıl oluşur?

Gözün üst kısmında normalde olması gereken yağ yastıkçıklarının yaşlanma süreciyle hacim kaybına uğraması, bu bölgedeki çukur görüntüsünün ana nedenidir. Bu sorun yorgun bakışlara, yaşlı ve zayıf bir yüz ifadesinin oluşmasına neden olur. Badem Göz Dolgusu® bu sorunun ameliyatsız tedavisi için ideal bir yöntemdir.

 • Kaşın orta ve kuyruk kısmındaki 2 farklı noktadan kanül ile girilerek çukur görüntüsünün olduğu alanlara dolgu enjeksiyonu yapılır.
 • Bu bölgedeki hacim kaybının restorasyonu sağlanarak çukur görüntüsü ameliyatsız bir şekilde düzeltilir.
 • Aynı uygulama diğer göz için de yapılarak uygulama tamamlanır.
 • Kanama ve morluk riski nedeniyle iğne ile dolgu yapılmamalıdır.

 

Kaşın kuyruk kısmındaki sarkma nasıl oluşur?

Sarkma görüntüsü bakışların tazeliğini gölgeler. Bu bölgedeki yağ dokusunun kaybı, cildin elastikiyetini kaybetmesi ve kas tonusunun azalması sarkmaya yol açar. Sarkma görüntüsü bakışların tazeliğini gölgeler, yaşlı ve hüzünlü bir yüz ifadesine yol açar.

Badem Göz Dolgusu® ile kaşın kuyruk kısmının hemen altına dolgu enjeksiyonu yapılarak kaşın yükselmesi ve doğal konumuna dönmesi sağlanır. Sarkma görüntüsünün düzeltilmesiyle bakışların derinliği ve enerjisi artar.

 

Alt göz kapağının dış kısmındaki çökme nasıl oluşur?

Çökme görüntüsü, cilt altında bulunması gereken yağ yastıkçıklarının zamanla hacmini kaybetmesinden kaynaklanır. Badem Göz Dolgusu® ile bu bölgede hacim restorasyonu sağlanarak çökme görüntüsü düzeltilir.

Tüm bu uygulamaların öncesinde ince uçlu iğnelerle lokal anestezi yapılır. Böylece dolgu uygulaması sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Tüm dolgu enjeksiyonları kanül kullanılarak yapıldığı için uygulama sırasında ve sonrasında kanama, morluk ve ödem oluşmaz. Kanama ve morluk riski nedeniyle iğne ile dolgu yapılmamalıdır.

Badem Göz Dolgusu® ile ameliyata gerek duymadan, göz çevresinde belirgin bir gençleşme sağlanır. Herhangi bir kızarıklık, morluk olmaması nedeniyle hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

 

Badem Göz Dolgusu® nasıl yapılır?

 • İlk olarak önden ve profilden fotoğraflarınız çekilir. Bu fotoğraflar değerlendirildikten sonra dolgu enjeksiyonunun yapılacağı alanlar tespit edilir ve uygulamaya geçilir.
 • Öncelikle ağrı hissinin azaltılması için anestezik krem sürülür veya iğne ile lokal anestezi yapılır.
 • Göz çevresi antiseptik solüsyonla temizlenir.
 • Daha sonra kanül adı verilen ucu sivri olmayan iğnelerle uygun bölgelere dolgu enjeksiyonu yapılır. Dolgu uygulaması için kanül kullanılması morluk gelişmesini önler.

 

Badem Göz Dolgusu® için hangi madde kullanılır?

En sık hyalüronik asit içeren dolgu ürünleri kullanılır.

 

Badem Göz Dolgusu® uygulaması kaç dakika sürer?

Dolgu enjeksiyonu 15 dakika içinde tamamlanır.  Dolgu yapıldıktan hemen sonra günlük hayata dönülür.

 

Badem Göz Dolgusu® kaç seans yapılır?

Badem Göz Dolgusu® tek seans yapılır. Gerekirse kontrol seansında ek dolgu yapılabilir ve bunun için hastadan ekstra ücret alınmaz.

 

Badem Göz Dolgusu® kalıcılığı ne kadardır?

Kullanılan dolgu maddesinin kalitesine göre süre değişir. Genel olarak 1.5-2 yıl süreyle kalıcıdır. Biz kliniğimizde İsviçre’de üretilen dünyanın en iyi dolgu markasını kullanmaktayız.

 


Badem Göz Dolgusu® Türk Patent Enstitüsü tarafından Uzm.Dr.Bülent Bağcı adına tescil edilmiş bir dolgu yöntemidir.


Ameliyatsız badem göz estetiği fiyatı uygulamayı yapan hekime, badem göz estetiği kalıcılığı dolgu ürününün kalitesine göre değişir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis