MENÜ
DOKTORUNUZA SORUNUZ

DUDAK STİLLERİ 

 

Dudak Stilleri

 

Dr. Robert Gordon 1997 yılında 8 farklı dudak stili tanımlamıştır. Bunların arasında en popüler olan dudaklar, Pearlique, Cupid, Klasik, Rubina, Hollywood ve Angelic stildir.

 

Pearlique

Anne Hathaway

Pearlique

Bu dudak stilini tanımlayan en önemli özellik alt dudakta iki adet inci tanesine benzer kabarıklığın bulunmasıdır. Bu iki kabarıklığın dolgu uygulamasıyla belirginleştirilmesi daha genç bir dudak ifadesi oluşturur. Pearlique stil dudak görüntüsü dolgu uygulaması ile Cupid ve Rubina gibi diğer dudak formlarıyla birleştirilebilir.

Cupid

Taylor Swift

Cupid

Tüm dudak stilleri arasında en nadir görülen formdur. Cupid stil dudakların merkez kısmı yan kısımlarına göre çok daha belirgindir. Bu nedenle cupid stil dudaklar yüze çok genç bir ifade kazandırır. Kadınlarda dudakların doğal büyüme sürecinde önce dudakların merkez kısmı sonra yan kısımları dolgunlaşır. Buna bağlı olarak ergenlik çağındaki kadınlarda Cupid stil dudaklara çok daha sık rastlanır.

Klasik

Halle Berry

Klasik

Kadınlar arasında tartışmasız en popüler dudak stili klasik dudak görünümüdür. Yaşlanma sürecine bağlı olarak dudaklarında hacim kaybı olan ve dudaklarında hafif bir hacim artışı isteyen kadınlar tarafından tercih edilir.

Rubina

Angelina Jolie

Rubina

Rubina stili, klasik stile göre çok daha dolgun dudak görünümünden hoşlanan kadınlar tarafından tercih edilir. Doğal dudak yapısının tüm özelliklerini vurgulayan, oldukça etkileyici bir dudak formudur.

Hollywood

Monica Belluci

Hollywood

Hem alt hem de üst dudağın abartılı olmayan dolgunluğu ile karakterize bir dudak formudur. Dudaklarının fazla belirginleşmesinden hoşlanmayan dikkat çekici dudaklar isteyen kadınlar tarafından tercih edilir.

Angelic

Liv Tyler

Angelic

Üst dudağın melek kanadına benzer görünümde olduğu bir dudak formudur. Dolgu uygulamasıyla üst dudak vermilion hattı ve üst dudak gövdesi belirginleştirilerek melek kanadı görünümü oluşturulur. Angelic stil dudaklar yüze çekici ve duygusal bir ifade kazandırır.

 Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis

VİDEO